Päikesepaneelide tööstuslahendused

 

Äriettevõtete PV süsteemid on mõeldud suurematele äri ja tööstuse PV rakendustele ja sobivad mitmete erinevate võimalustega.

Tööstuslahendusena pakume erilahendusi SMA toodete ja projekti toega. 

Uuri lisa aare.jurgenson@slo.ee 

SMA PV süsteemi näidislahendus tööstusele:

  • Kõrge kasuteguriga Sunny Tripower 20000TL/ 25000TL max võimsusega 20000/25000 VA.
  • Keskkommunikatsiooni keskusena kasutatakse  SMA CLUSTER CONTROLLER’it kombineerituna SMA inverteritega süsteemi monitoorimiseks, andmete salvestamiseks ja suurte PV elektrijaamade kontrollimiseks.

Suurematele hajutatud PV rakendustele on olemas uus lahendus Sunny Tripower 60, max võimsusega 60 kVA ja SMA Inverter Manager, mis toimib kommunikatsioonikeskusena inverterite vahel.

PV elektrijaamades alates 100 kVA kuni n megavattideni kasutatakse tsentraal-invertereid võimsusega kuni 2500 kVA.

SMA ON-GRID lahendus mikrotootjale

Solar system Basic – lihtne toota oma päikeseenergiat ja kasutada toodetud päikese-elektrit oma majapidamises. Väikesüsteemidele sobiv inverter on:

- Sunny Boy 1.5/2.5 max võimsusega 1600 – 2650 W.

- Solar system Smart – toodetudpäikeenergia on kasutatud parimal viisil ja salvestamise võimalus annab sõltumatuse elektrihinna tõusust. Suurem omatarbimine vähendab  elektrienergia arveid. Ideaalne inverter väikese ja keskmise suurusega süsteemidele on Sunny Boy TL max võimsusega 3200 – 5250 W ja kolmafaasiline Sunny Boy Tripower TL, max võimsusega 5100 – 12000 VA. 

- SMA Home Manager analüüsib ja hindab energiavoogu majapidamises ja teab kui pikalt ning kuidas päike paistab, kasutades kohalikku ilmaprognoosi.

Koos raadio-juhitavate pistikupesadega teeb kava, millal näiteks pesumasin sisse lülitada.

- Sunny Place võimaldab saada ülevaate kogu süsteemi tootlusest võrreldes teiste kasutajatega. Selleks on vaja veebi ühenduslinki Sunny Place platvormiga. Professionaalseks PV süsteemi monitoorimiseks on mõeldud Sunny Portal rakendus.

 

OFF-GRID

 Ideaalne inverter väikese ja keskmise suurusega süsteemidele on SunnyBoy TL, max võimsusega 3200 – 5250 W ja kolmafaasiline Sunny Boy Tripower TL, max võimsusega 5100 – 12000 VA.

- SMA Home Manager.

- Akude laadimiseks Sunny Island 6.0H/8.0H

Uus toode Tesla Powerwall ja teiste tuntud tootjate kõrgepinge-akude laadimiseks on loodud Sunny Boy Storage 2.5, laadimis/tühjakslaadimis võimsusega 2.5 kW.                              

 

 Näidislahendus mikrotootja päikesesüsteemidele:

ON-GRID:

  • SolarWorld AG jõuline inverter Sunplug eco, mis võimaldab 3–24 mooduli ühendamist. Võimsused maksimaalselt 2500/4500/4000/6700 Wp
  • SUNTROL eManager on energiajuhtimise süsteemi alus ja see on mõeldud päikesesüsteemide monitoorimiseks. 
  • Suntrol MyHome, mis võimaldab arukat energia jagamist.
  • SunPac akusüsteemiga saab ühendust kasutada ka OFF-GRID lahendusena. 

    Koos juhitavate elektriühendustega on võimalik Suntrol MyHome'i kasutada ka energia juhtimise kontrollina.